Červen 2011

někdy taky trochu puberty neuškodí

29. června 2011 v 11:35 MAXmišmaš
někdy se to tu objeví....:-)


z Petrovské věže...12.6.2011

29. června 2011 v 0:15 deníček
Střechy už dávno nejsou červené. Radost z pohledu na ně lze najít snad jen v představě baculatých dětských ruček skládajících stavebici.
Jeřáby nevěřícně kroutí hlavou sem a tam. Lidé jsou zlí.
Co můžou takoví kolosi vědět o citech?
Oči jim nedali spíš pro jistotu. Nazvali to obavami ze rzi, ale já vím, že to byla kamufláž strachu, že by jejich města byla utopena ve slané vodě.

Urychlený proces přesunu z bodu Á do bodu Bé. Trhané pohyby a změť paskřeků, které dokáží vytvářet dokonalou iluzi komfortního cestování městským houštím. Zpřelámané a rozšlapané taktovky nikdo nevidí.
Válka na semaforech se taky počítá jako veřejně neexistující záležitost. Oražových umírá dvakrát tolik co zelených a červených. Půlka z nich páchá sebevraždu, a v celkovém množství jim můžou konkurovat snad jen stíny.
Krev která neteče, ale ulpívá...

Z výfuků vychází pára s přívlastkem jedu. Auta jsou dnes nezbytná. Je přece nezbytné být v práci včas. Stejně nezbytné je mít možnost útěku, po práci vyjet za město, s údivem pozorovat paprsky slunce prosvítající mezi listy stromů, naslouchat zpěvu ptáků a okouzleně zírat na živočichy, které neumíme pojmenovat.
Kdo si má zapamatovat všechny ty živáčky z hodin přírodopisu?


Prosímtě drž mě pevně, prosímtě drž mě! Zakryj mi oči, abych se nemusela dívat na to smutné představení. Ne, nezakrývej mi radši oči!
Drž mě a nepusť mě, schovej mě pod tričko, zmuchlej mě do kapsy, hlavně mě ale drž pevně. Prosím...

...abych ten okamžik vyrovnání, ten okamžik střetu zvukové a vizuální vlny, abych ho ustála.

slovo na den

27. června 2011 v 23:49 MAXmišmaš
Někdy se nemůžu zbavit dojmu, že ten, kdo to posílá, mi sedí za krkem a kouká do hlavy...

Předmět: Slovo na den
Datum: 27.6. 2011, 00:24 - dnes v 00:24


jídlo plán II

27. června 2011 v 23:17 jídelníček :-/
je to zase takový hokus pokus, ale i když v minuém plánu převládala modrá, pořád mi přijde, že to nebylo špatné. Protože nevím, kde a jak budu, nechávám to zatím na 2 dny, jídelník sem si seskládala na celý týden
ÚTERÝ:
snídaně: Melta, vločky s mlíkem a nakrájeným ovocem
svačina: jabko s mrkví a semínkama rohlík a kus koblihy
oběd: zeleninová polévka s jáhlovýma vločkama, špenát s kuskusem a vajíčkem a nastrouhaný tvrdý sýr
svačina: kakao, krajíc chleba s marmeládou zbytek kuskusu se sýrem, kus tvarohu + kousek marcipánu (20g) + 25g perník !
svačina navíc - cca 20g eidamu s ředkvičkama
večeře I: zeleninový salát, syrovátka
večeře II: bílý jogurt, pár lžiček jáhelné kaše od In

pití: 3 vody, 0,5l zázvorový čaj, hrnek třezalky
pohyb: 20min cvičení + posilování na zadek, 3h s čudletem na průlezkách a povenku, večerní procházka


STŘEDA :
snídaně: čaj s mlékem, zrníčkové pečivo, kedlubnová pomazánka, okurek
svačina: syrovátka + hruška
oběd: polévka jak v úterý, zelenina v páře s bramborama a sojovým masem
svačina: zákys
večeře I: topinky s pomazánkou, ředkvičky
večeře II: syrovátka
legenda:
jídlo, co sním
jídlo navíc, co mě nevadí
jídlo navíc, co není vpořádku
jídlo, které sem snědla místo plánu, protože byla taková nebo taková situace

jídlo 27.6.2011

27. června 2011 v 23:02 jídelníček :-/
snídaně : listový piroh s tvarohem, broskev

svačina: nic

oběd: 3 smažené rybí prsty, brambory, mrkev na másle, 2 rajčata

svačina: 2 mercy, 200ml broskvový kefír s otrubama ovesnýma

večeře I: vejce, tvaroh, zeleninový salát (okurek, rajčata, cibule, kedlubna) s tofu

večeře II: 200ml syrovátka

pití: 3l vody, kafe

pohyb: 6km v terénu, 2h s čudletem povenku

jak na kuny...24.6.2011

27. června 2011 v 22:56 deníček
Kuny...vypadají hezky, ale sou to pěkný potvory!
Jedna kuní maminka asi vycítila na baráku dobré místo pro vrhnutí mláďat, a tak po večerech někde mezi střechou a domem slyšíme škrábání a tlapkování.
Dvě slepice na kašírku. Teda jen hlavy a hrudník.

Vymýšlela sem, jak na ně. Nejsem povahou na takové úrovni, abych po dvoře a baráku kladla otrávené návnady (nehledě na to, že na dvoře je Voříšek, který se dkáže dostat i na místa, kde by neměl co dělat), a ani nejsem takový drsoň jako kluci na hradě, abych to střílela vzduchovkou (na hradě se zas bojuje s invazí plchů).
Vymýšlela sem a vymýšlela, až sem v hromadě harampádí v průjezdu našla starý rádio na baterky. Z původního plánu rozebrat to a ze součástek udělat nějakou pěknou hračičku sešlo :)

Koupila sem baterky a s radostí zjistila, že rádio je přežvýká a vydává zvuky. Hudbou bych to nenazývala, asi nějaká porucha v anténě, ale zvuky se z toho linou.
Nelibozvučné.

Po dohodě s přízemním obyvatelstvem baráku byl můj plán schválen. Rádio vyneseno na půdu, rádio "nalazeno" (mezi chrčením, chroustáním a uíuí zvukem i nějaká písnička :) ), rádio zesíleno a rádio zanecháno. Náhradní baterky položeny vedle rádia.
Experiment s kuníma ušiskama.
Kdo z koho.

EdIT 27.6. - Dneska mi teta volala, že kuny sou pryč.

Závěr...i kuny mají hudební vkus. Taky bych se pakovala.

číslování červen

27. června 2011 v 22:14 PPP jako kamarádka nebo protivník?
Skoro konec června, vůbec jsem se ještě nedokopala k nějakému závěrování sebe samé, tak aspoň čísla:dateLošký říjenletošní únorbřezendubenkvětenčervennegativní vztah k sobě a jídlu60,00%71,00%71,00%64,00%78,00%67,00%MA35,00%50,00%50,00%50,00%42,00%35,00%MB75,00%75,00%87,00%62,00%37,00%37,00%ZP57,00%64,00%57,00%57,00%50,00%57,00%deprese36,00%45,00%45,00%31,00%40,00%36,00%perfekcionismus66,00%66,00%83,00%75,00%83,00%75,00%Negativní postoj vůči sama sobě a jídlu o celých j e d e n á c t procent dole...:-D :-D :-D nevím jestli se mám smát nebo brečet. Každopádně s vážnou tváří to berme jako číslo o kus menší než minulý měsíc, na což lze pohlížet s uspokojením.
Stejně tak v depresích a perfekcionismu.

Zbytek není co řešit. Do té doby, než bude první řádek meší než 50%, a další tři pod ním menší než 20% se není vlastně ani o čem bavit.

Váha dneska ukázala 65,9kg, fajn.

Míry:

hrudník: 79cm
pupek (nejširší místo) : 86cm
boky: 98cm
zadek: 104cm
stehno: 57cm
paže:27,5cm
lýtko: 36cm

MišMaš video :-)

26. června 2011 v 0:58 výlety (obojím způsobem) :)Našla sem krásný pomalý záběr na svůj stan (který mi hned první noc obydlel zloděj), našla sem kus sebe (nejen na videu, ale hlavně když hráli Longital), jako podklad výborní Sonic boom six, a fakt povedené video!

příslovce vztažná

24. června 2011 v 11:36 PPP jako kamarádka nebo protivník?


proč

jíst?

................................................................................................................................................................

ŘEŠENÍ (25.6.2011):
V místě prázdna může viset moje fotografie anebo zmuchlaný igeliťák v němž se rozmělňuje pochcaná sláma obalená v hrašce pikant s hovínkovýma knedlíčkama. Dezert chybí samozřejmě. Zanícenějšímu čtenáři bych mohla na omluvu nabídnout ještě včerejší zelenkavobílou pastu z plivátka anebo tuttifrutti zmrzlinu, oboje chutná stejně.

No...a proč jíst, by tím dostalo docela hodně jasný a nezpochybnitelný význam.
Ale to bych nebyla já, aby to šlo takhle jednoduše.

Křížkovanou s otazníkem jsem si vytvořila hlavně pro to, že nejíst je velmi funkční řešení mojí několikadenní krize. Vlastně se to táhne už o kus dýl, ale stud mi nedovolil se o tom zmínit (klasika).
Jídlo.

Jídlo.

Jídlo.

Jídlo.

Jídlo.


jídlo.

jídlo.

jídlo.

jídlo.


Od té doby, co jsem přestala s blitím, a co sem začla jídlem nezaplácávat nějaké neprojevované emoce a vnitřní pochody, mě dohání k šílenství jídelní perfekcionismus.
Ojoj, mladší bráška mého perfekcionismu obecného, který narozdíl od staršího sourozence dokázal udržovat s ppp velmi intimní poměr.

Jak to vypadá v praxi?

Jím i když nejím. Jídlo je středobod mého myšlení.
Nemám na něj chuť, nemám nejmenší tendenci se přejídat. A právě o to jde. Prakticky neustávající hodnocení toho, jak jím, co jím. Žádné "co může sníst" nebo "co nemám jíst", nýbrž kolotoč úvah o tom, jestli mám všechny suroviny na vaření oběda, seznam všech položek, co se nacházejí v nebližší lednici, kolik jídel anebo přežíraček by z toho bylo, chvály za to, že jsem snědla snídani podle plánu, v pauze mezi jídlama odpočet do další porce a hodnocení toho, jestli mám hlad nebo ne, v obchodě XY dalších myšlenek o tom, co si klidně můžu koupit a sníst, protože si to můžu dovolit sníst bez obav, ale vlastně to ani nepotřebuju kupovat a jíst, protože to je zbytečný, jestli místo toho koupit něco zdravýho, ale pak si zase řeknu, že to je taky zbytečný, že když nemám chuť ani hlad, tak nahrazovat "nezdravý" něčím "zdravým" je totáně absurdní :-D. Když jím...to snad ani není publikovatelný....a další a další...
...

Pár dní zpátky jsem přemýšlela, jestli to není převlečená potřeba substituce nějakého jídelního kiksu. I koupila sem si malý sáček plný mňamek.
Tahala sem ho všude s sebou. Kdybych měla chuť.
Nic z toho, co se vyskytlo růžově nebo červeně v jídeláku, nepochází z tohoto sáčku.
Ty červené sušenky, ty sou červené hlavně proto, že byly kupované Václavem Ince, a že sem měla fakt hodně blbý pocit, že sem jí je užrala, a taky proto, že dvě měly stačit.
Dvě by stačily. Ale měla sem ještě chuť.
Koukání do sáčku, chuť nikde. Koukání na sušenky, chuť jo. Chuť na zrovna tyhle sušenky. Zcela normální chuť.
Nebyly moje. Byly Inky.
Úvahy o tom, jestli zcela zcestně otevřu něco ze svého pytlíku, a zcela scestně to sním, abych si zkazila chuťové ladění, anebo si dám to, na co mám fakt chuť, i když to bude....no...myslím že tímto už je asi docela dost srozumitelné, jaké šílené myšlenky to jsou...Copak jsem nesnědla XY jiných věcí, co kupil Václav? Děláme to tak normálně, o nic nejde. Vůbec o nic.


Dneska večer sem sáček zanechala u popelnic s pocitem velkého otazníku a s pocitem minimálně hlouposti.
...

To odpoledne, co sem fňukala s hlavou zaraženou ve špajzu, bylo docela zlomové.
Když sem si četla, jak sem to popsala, mohlo to docela snadno vyznít tak, že sem měla akutní potřebu přejíst se a jít to vyhodit.
Pravdou je, že bych v tu chvíli byla asi spokojenější, kdybych to udělala. Ale nešlo to.
Já přece tohle nedělám. Nic se mě neděje. V tom hlubším jádru řvoucí potřeba udělat to. Obal jádra tvořen klidným a vyrovnaným zdravým přístupem k jídlu.
Měla jsem rozdělanou práci, konkrétně jsem měla uklízet a pomáhat Ince se zvířátkama.
Soustředěnost na oboje 50%, protože v hlavě informace o tom, co ve špajzu vůbec je, co bude mít Inka na svačinu, přemýšlení o tom, co sem viděla v letáku z Alberta, co asi mají u čínanů v kampuse na meníčko, jak voněla bezová buchta, jestli dědovi chutnala pomazánka co sem dělala atd atd...všechno co se týká jídla vědět, mít zajištěno. Absolutně.
Důvod? Účel přínosný pro mě? ...doposud nenalezen!

Jídlo.

Jídlo.

Jídlo.

a po téhle epizodce jsem vlastně mňamkový pytlík pořídila...

zbytečně...


...

jen se nacházím ve stadiu postraumatického šoku z opuštění určitého návyku. Vyrvaná končetina, mokvající okraje rány, ze které vyprskává narůžovelá pěna.

cíl: dostat se z toho. Hodně rychle. Ať už sem tu napsala několikrát, že mi hrabe, tak pouze tohle může konkurovat tomu šílení na začátku roku.
Přestanu jíst.

Přestanu jíst, abych neměla co řešit. Budu na tekutinách. To jsem si řekla včera. Taky sem si řekla, že jsem měla pravdu, když sem tu do nějakýho komentu psala, že vůbec nezáleží na tom, jestli člověk jí správně nebo nejí.
Mám teď těch posledních pár dní pocit, že jím dobře.
A přesto mi vpodstatě každý sousto, který žvýkám zubama, způsobuje takový hnusy.

Proč jíst....tekutiny sou bezpečný.
...

mmch tehle závěr je opravdu hraničící stopka. Osobně doufám, že to nebude nutné, takže tohle je velmi nadsazené psaní, jen jsem si potřebovala ulevit, takže...:)
A dneska kouřím.

dva odkazy

22. června 2011 v 14:42 MAXmišmaš
No, dneska cestou do města sem našla na zemi vizitku. Píše se na ní, že je dvoudenní, a jde svou cestou, takže ji mám během dvou dnů poslat dál.
Nevím, jestli to udělám.
Na vizitce se taky totiž píše, že za 11 dní zážitků, který mě provedou Vlastní cestou, dám 6950kč...a to je docela hustý!

...
a taky sem si udělala tomatový účet, kam sem dala fotky z MišMaše. Nejsem dobrý dokumentarista...do příštího roku mám co dohánět...


jídelník plán

22. června 2011 v 14:10 jídelníček :-/
nemám to zatím propočítané, ale myslím, že to je ok

středa (Brno):

snídaně: bílá káva, mlíko s vločkama, jabko + 3 vítězné mercy maturitní od sestry

svačina: hruška

oběd: zeleninový salát, bageta

svačina: acidofilní mléko, krajíc chleba - nějaká cosi podobného ciabattě s tvarohem

večeře: tofu na žampionech s rýží sypanou vločkama mořských řas + oranžová paprika

večeře II: mrkev + 200ml syrovátky

pití: 3,5l vody, kafe, presso s mlíkem, 2x kofola

pohyb: chůze 5km, cvičení 30min


čtvrtek (cetování za Brno, Brno):

snídaně: čaj s mlékem, celozrnný rohlík, rama, gervais, rajče + 200ml syrovátky

svačina: mandarinka broskev

oběd: špenátová polévka, pečený pangasius na kmíně, brambory, + 2 vejca, rajčatový salát + 2 vločkový sušenky

před svačinou další 4 sušenky
svačina: acidofilní mléko, bílý toastový chléb třešně

večeře I: 2 vajíčka, špenátová polévka pečená makrela na ohni, cherry rajčátka, papriky,okurek, 1/2krajíc chleba

večeře II: brukev + 100ml sojovýho mlíka

pití: 3l vody, 0,3l kafe, 0,5l bylinkový čaj, 200ml syrovátky
pohyb: hodina kickbox, 2,5h aktivní úklid, půlhodinka tančení v dešti na zahradě s čudletem :)

pátek (Nebrno -> Brno):

snídaně: bílá káva, veka, 2 rýžovosojový papundekly,tvarohová pomazánka + rajče

svačina: grep

oběd: drožďová polévka špenátová ze včera, boloňské špagety se sojovým masem, ohraškovaná jablka (moučník) 2 jabkový sušenky + 2 vločkový sušenky

svačina: čaj s mlékem, houska + tvarohová pomazánka

večeře I: zeleninový talíř s tofu, knack kokejl - 150ml mlíka, 2 banány, broskev a asi hruška (podle zbytků co se vyhazovaly)

večeře II: ředkvičky 200ml syrovátky

pití: 2l vody, 1,5l bylinkový čaj, 0,5l mátový čaj
pohyb: hodina cvičení, nějakých pár hodin barákových prací, s Inkou povenku

sobota (?):

snídaně: kakao, veka, marmeláda, mandarinka, 2plátky bílýho toustovýho chleba, hrnek melty, broskev (zase tak přísná, abych si kupovala jednu mandarinku, když mám okolo sebe broskve, nejsem)

svačina: hruška

oběd: hrášková polévka, seitánky s hrachovou kaší

svačina: podmáslí, krajíc chleba s máslem 300 ml kyšky, strakatý puding s Inkou (446KJ) + pár kukuřičných kuliček politých jogurtem

věčeře I : celerové placičky, květák v páře s vajíčkem "na kašu" se zbytkem pomazánky ze včera, zelenina + musli tyčinka (smíšené pocity)

večeře II: paprika

pití: 3l vody, 400ml syrovátky, kafe, 0,5l byinkový čaj, hrnek třezalky, kafe s cukrem
pohyb: s čudletem povenku, domácí šašení

neděle (hrad):

snídaně: čaj s mlékem, kaiserka, rybí pomazánka, okurek

svačina: hrozny (mezi 11,30 a 15h) -6 bebe dobré ráno

oběd: xxx (co se bude vařit) broskev

svačina: zákys, zrníčkový rohlík s rybí pomazánkou talíř těstovin s rajskou omáčkou

večeře I: chleba, cottage sýt, jabko, totéž co svačina

večeře II: ředkvičky

pití: 3l vody, kafe, 200ml syrovátky
pohyb: 14km v terénu, 4h manuálních prací

legenda:
jídlo, co sním
jídlo navíc, co mě nevadí
jídlo navíc, co není vpořádku
jídlo, které sem snědla místo plánu, protože byla taková nebo taková situace

enter escape

22. června 2011 v 13:27 pod čarou...
Včera byl slunovrat. Tak sem byla, vdechovala vzduch. hrála si s plamínkama a bylo mi fakt hodně dobře. Pak sem přišla zpátky dovnitř. Bylo mi špatně.

Přemýšlím, proč jsem furt tak sebelítostivá ufňukaná sračka, kdykoli se pohybuju doma. Od toho se odvíjí skoro všechno, na čem mi selhává celá existence.
KLAP.

Neurotická nepořádná ušmudlaná paranoidní nespolehlivá divná se sluchátky nestíhající zajímavá histerická mnohostranně tvořící laxní vztahovačná ...tak sem doma. Tak sem kdykoli se střetávám s existencí tady doma a v horším případě i v Brně obecně

Těkavá pořádná rozevlátá dobře se rozhodující dodržující termíny s příjemným a ne příliš proměnným tónem hlasu plnící úkoly divná svá spíše nekonfliktní prozpěvující si o krok napřed paličatá pečlivě se pohybující s příjemnou gestikulací a mimikou spontánně tvořící zvídavá samotářka lehce paranoidní...tak sem jinde.
A na hradě ještě bonus - nebezpečná nedůvěryhodná a vždy nakonec příjemně překvapivě neškodná a výkonná a doceňovaná.

Jako bych stála zase na začátku.
MODEL vypadá takhle:
-já- se - nemám - nemám se ráda-

...slabé slovo...dokola a dokola si ukazuju a všechny špatné věci, které jsem kdy udělala. A hlavně....nezměníš to. S tímhle se nemůžeš srovnat. Nemůžeš. Protože to není možné, aby se dalo vyrovnat takovou "karmickou zátěž". A všechny hlavové věci a papíry na hlavu....to sou jen položky na seznamu věcí, který by si jedna Kristýna mohla sbalit do kufříku na poslední cestu. Aby jí otevřely správný dveře. Aby nešla do pekla rovnou...hm.

Na začátku nestojím. Akorát nemůžu přijít na to, proč je tohle moje oddělené žití lepší než to sloučené (které zatím znám velmi velmi málo). V čem je to výhodnější.
V něčem to být musí, protože předpřipravený pojidlo mám, pracuju na něm dle možností (a dle lenosti). Když pracuju, jsem skoro vždycky na té straně blíž k plusu. Mělo by to tedy fungovat tak, že ve chvíli, kdy pracovat přestanu, nastane odpočinek na bližší straně.
Z nějakého pro mě zatím nepochopitelnýho a nenalezenýho důvodu to tak nefunguje, a já se dotáhnu na mínusovou stranu, kde o odpočinku není ani vidu ani slechu.

Jediný, co mě napadá je čas. Čas uplynulý v nějakém stylu a čas plynoucí stylem nějakým jinačím. XY let zažité něco. Vyloženě pavlovův reflex.
Na spoustu věcí. Vzorce chování a reagování.

Občas úplně slyším, jak cvakne ten pomyslný přepínač jen co vystoupím na Ečerove. Vážně.
Cvaknutí sem měla předloni a loni, když se mi na displeji telefonu objevilo Jinovatčino jméno. Cvakat začalo když zazvonila babička a od určitého okamžiku ve chvíli, kdy přišel Jasan. Dalších XY cvakání jinde.

Dost na přemýšlení, proč mi necvakalo u Iluze anebo proč mi nikdy necvaká u Mony, Toho na kývnutí prstem, Ohnivýho muže, Pobudy, Toma, Kláry, Tomáše, Iren a pár dalších. Necvaká. Vážně.
...

závěr - každý den je jeden den. Ohraničený úsek. Zlomit se přes koleno. Jednou to bude. Pokud ale nebude každý den jeden ohraničený úsek, nebude to nikdy. To jsem vymyslela zatím a asi bych měla víc poslouchat přednášející než psát...

křídlaté kolíčky

21. června 2011 v 23:52 deníček
.

.

vzpomněla sem si na básničku od Bohuslava Reyneka "Odlet vlaštovek",
.

.

...a taky na další písničky a říkanky o vlaštovkách...
.
.

A přišlo mi, že jim to stejně nejvíc sluší na drátech...

.

...jako kolíčkům na prádlo

výletování II...

21. června 2011 v 23:34 výlety (obojím způsobem) :)
okapaté okapy

...

neofoukaná s bonusem:
...

špatná muška:

...

sestřičky:


...

hlavolam:

...

ta tečkovaná:
...

why not? :


...

první Inčin letos:


da fuck

21. června 2011 v 22:08 pod čarou...
Chybí mi zápisky o tom, jak se daří mým rajčatům a bylinkám na zahradě. Jak voní ostíhaná ovčí vlna, kolik pěkných zpráv došlo z Oberthalu, jak Tom i Martinka dali státnice, jak sem si zjednala neutrální "privilegum", jak sem se přihlásila dobrovolně (a absolvuju) kurz "návrat do zaměstnání bez obav" určený lidem po MD, jaké to je postavit vanu na solární pohon ze šrotu a číst, co budeme s Fotkou dělat v zimě, až budeme na celém hradě úplně sami.
A taky o tom, že si fakt dobře dávám babičku a o něco líp sestru, a že jezdit na hudební festivaly sama je naprosto úžasný!
...
Dneska sem docela intenzivně, ale naštěstí docela potichu brečela a kňučela s hlavou zapíchlou mezi čtvrtou a pátou poličkou ve spíži. Po delší době ukázkový zkrat. Bez "efektu", ale jinak se vším všudy včetně vnitřních monologů, dialogů a komentátora jak z bakalářky studenta psychologie o ppp.
Stav Kristýny bych připodobnila ke stavu odvyklého gamblera, který se dostal po delší době spořádaného života do finanční nespokojenosti, a s posledníma pár tisícovkama prochází kolem kasína. Uvidí svůj odraz ve výloze, zastaví se...a chce. A vlastně nechce, ale potřebuje hrát, aby nebyl na mizině. Potřebuje....potřebuje...
...po nějaké době jsem hlavu ze spíže vytáhla, udělala kolečko po bytě a udělala docela velkou hromádku oblečení na praní. Minimáně půlka z toho na praní ve skutečnosti není, ale nezvládla jsem ji nikam zařadit.

Mám obavu, že sem se zbláznila do té míry, že už to nemám šanci zvládnout.

Furt sem ještě nemluvila s rodinou. Jak moc bych to potřebovala udělat, ale nejsem schopna to zjednat a realizovat. Nemám čas. Děda na tom není ok. Oboje svědčí proti plánu. Výmluvy? Těžko říct.
V prvé řadě nejsem odstěhovaná.
Nejsem, protože nejsem moc ve stavu, kdy si připadnu schopná zvládat rodičování sama, tudíž venkov zatím nechávám dále jako miziště než jako bydliště. Tam jsem já pořád. Bez kiksů, bez náběhů na kiks, bez přejídání...maximálně tam jím hodně málo, protože nemám čas myslet na jídlo.
Zcela jinačí chování než tady. Bez úsměvu.
Dnešek mě o tom přesvědčil. Celý ráno, dopo a odpo vklidu. Byly sme venku.
Doma?
Nepořádek.

A já ve stavu, kdy se nedokážu na čudle vůbec soustředit, protože potřebuju uklízet. Bez úsměvu. Nemůžu se soustředit na hru, protože se nedokážu soustředit vůbec na nic. Ani na sebe. Klasická úzkost. Klepající se ruce, tiky v očích, hučení v hlavě, krok sem krok tam, chodit dokolečka je moc nápadné, sedět a kývat se je zase moc filmové. Stát. Ticho. Kid...úspěšně zahraný autogenní trénink nebo jiná karta je v takovou chvíli triumf nejvyššího kalibru. Jde to. Ale upřímně...je to hrozný, když mám pár metrů od sebe vlastní dítě, kterému se chci a nemůžu věnovat zároveň.
Nemůžu zatím.

Ideální řešení - všechno vyhodit.
Jsou to stejně akorát krámy a věci.

Občas slyším, že si věcí nevážím, anebo že plýtvám věcma. Vždyť se to ještě může hodit...

Může.

A proto se normálně snažím třídit, recyklovat a zužitkovávat zbytky. Protože v určitých chvílích se může stát, že vyhodím všechno, co nemám akutně kam zařadit.
...
Ideální bydlení - čistej bílej (nebo barevnej s možností vymalovat nabílo) prostor s velkou nevysokou postelí, jednou odkládací plochou multifunkční a jedním dohranata objektem volně v prostoru. A všechny věci, které aktuáně nedržím v ruce anebo nepoužívám, uloženy v zásuvkách a krabicích (popsaných) v místnosti vedle. Oblečení v místnosti třetí. Kuchyň a zbytek obydlí snesu prakticky cokoliv, záleží na domluvě.
A tohle výše uvedené je moje relaxační fígl.
...
Nakonec to dopadlo dobře. Čudle mi dovolilo uklízet a zabavilo se samo, a za odměnu jsme pak spolu udělaly domeček pro zvířátka z rozkládací krabice od bot. Se vším nábytkem, koberečkem, prostě vším, co tam chtěla. Obě prsty od herkulesa a nitek z látek, ale úsměvy byly, což nic nemění na tom, že si to celkově asi moc nedávám.

jídlo 21.6.2011

20. června 2011 v 23:41 jídelníček :-/
zeleně na konci zítřka bude to, co bylo snězeno
červěně to, co bylo navíc

je to jeden z jídelních dnů sestavených kamarádkou nutriční

snídaně: bílá káva, kaiserky cereální, eidam, ředkvičky

svačina: jabko + ještě bylo 75g cereálních sušenek a pár gumových koleček s Žoulou

oběd: čočková polévka, rýžová kaše s jahodami

oběd byl Krishňácké meníčko, protože sme nebyly doma. Byla tam polívka, čerstvá zelenina a spousta kari jídla od rýže přes nějaký placky po sojové sotéčko
jedly sme s Inkou spolu, ale snědla sem 3/4 určitě, včetně polívky

svačina: kefír, corny rohlík ...místo rohlíka sem snědla zbytek (3/4) kapsy krishňácké kapsy (kari tuhé těsto plněné rýžou, mrkví, salátem a ještě nějakou zelenou zeleninou)

večeře: robi na žampionech, brambory, okurkový salát...jedla sem: 200g bílý jogurt s pár lžícama vloček a otrub + 200ml syrovátky

mezi večeří a večeří + 15 piškotů a 2 lžíce kaše po In


večeře II: rajče

pití: 2,5l vody, 0,5l mátový čaj, 0,2l krishňáckýho nápoje, kafe, 100ml mlíka, hrnek třezalky
pohyb: cvičení 30min, s čudletem venku pár hodin, 2,5h aktivní úklid

hodnocení: zatím otazník

EDIT 22:32 - nechápu, jak se ti Krishňáci můžou svým jídlem stravovat denně... právě sem vyšla ze záchodu...tyjo...no, ještě ví koření a pálilo by asi dvakrát...jinak výborný :)

jídlo 20.6.2011

20. června 2011 v 23:09 jídelníček :-/
snídaně: ovesné otruby s mlíkem

svačina: 4 plátky nějakýho ementálovýho sýra, 1 farmářská sušenka a jabko

oběd: tofu bylinkové, kaiserka multicereální, rajče, pár lžic cuketovomrkvové kaše + 4 jablečné smotky s carobovýma koncema

svačina : 4 pšeničné papundekle s čoko polevou

večeře I: tvaroh s rajčatama, hrnek syrovátky

večeře II: hrnek syrovátky

pití: 2,5l vody, 1 kafe, 0,5l mátový čaj, 0,5l heřmánkový čaj, 1 kafe s mlíkem a cukrem

pohyb: 4km v terénu, 2,5h aktivní úklid, 3h s čudletem venku

jídlo víkend

19. června 2011 v 22:15 jídelníček :-/
pátek:

snídaně a svačina dopo: 6 bebe dobré ráno + 2 bílé jogurty + jahody
oběd: nic
svačina odpo: balíček uzeného tofu, ředkvičky
večeřeI : festivalová vaječná omeleta se zeleninou

pití: 3l vody, 4 nealko piva, 0,5l bylinkového čaje

pohyb: chůze 6km, tanec při hudbě:)

sobota:

snídaně: festivalový chleba s uzeným tofu a zeleninou
svačina: festivalový chleba s tofu salámem a zeleninou
oběd: festivalový chleba s mišmaš pomazánkou a zeleninou
svačina odpo: nic
večeře: 2 vajíčka, okurek, ředkvičky

pití: 0,7l biomošt zázvorový, 0,7l biomošt jablečný, 1,5l vody, 1 pivo, 5 panáků rumu, 1 panák morgena
pohyb: chůze 4km, 2h intenzivního hýbání se u hudby a prakticky celodenní šašení, tancování atd...

neděle:

snídaně: 4 seitánky + ředkvičky
svačina: nic
oběd: miska rýže s tuňákem a strouhaným sýrem + rajče, sestřina buchta :)
svačina odpo: ovesné otruby s ochuceným podmáslím, řádek čokolády
večeře: vaječná topinka s bylinkama
večeře II: hrnek syrovátky

pití: 2,5l vody, 0,5l zázvorový čaj
pohyb: 8km v terénu, 5km po silnici

go...

17. června 2011 v 8:04 výlety (obojím způsobem) :)
Za pár hodin budeme se ségroněm sedět ve vlaku a pojedem, yes :)

Večer Vladimír Václavek, Zrní a WWW :)
a zítra Longital...a taky další hudba...
Jo, mám dobrý pocit i z toho, že akce se děje na starém statku a ne někde na letištním poli.
Deníček, pouzdro (plné) tužek, propisek, pastelek a jiných pisátek a malovátek sbaleno. Foťák asi taky berem.
A protože program vypadá pekelně (aneb jede se od večera do rána, spí se dopoledne a odpoledne se zase začíná a jede až do neděle nad ránem), nabalila sem si i dva (tentokrát kvalitnější) energeťáky.

Koukala sem na fotky (až včera :-D) z nějakých jiných MišMaš akcí...trochu mi to připomnělo můj první Rainbow Gathering...
Tak snad to bude příjemná víkendovka.

z oficiálních stránek:

EDIT: za chvíli pojedU ve vlaku. Huuu...to sem teda zvědavá....